Testy na alergie

Testy skórne to jedna z najlepszych metod sprawdzenia, czy jesteśmy uczuleni na pewne substancje. Najczęściej są wykonywane u małych dzieci, które często chorują na dolegliwości układu pokarmowego i oddechowego oraz mają problemy ze skórą. Testy skórne mają na celu potwierdzenie występowania alergii, oraz wskazanie, jakich substancji należy unikać. Samo wykonanie testów skórnych przebiega w gabinecie alergologa.

Jak wykonuje się testy.

Na skórze rozmieszcza się krople roztworów alergenów jedna w niewielkiej odległości od drugiej. Obok umieszcza się kroplę soli fizjologicznej i roztworu histaminy, które pozwalają na uzyskanie wzorca dodatniego i ujemnego. Następnie przez każdą kroplę płynu robi się nakłucie za pomocą cienkiej strzykawki. Po odczekaniu odpowiedniego czasu lekarz przeprowadza porównanie bąbli z wzorcami. Są one mierzone linijką, a wyniki zapisuje się w tabeli. Przed wykonaniem testów należy ograniczyć podawanie leków o działaniu przeciwalergicznym, w przeciwnym razie będą one miały wynik niesłusznie negatywny.

TAGI: testy skórne, uczulenia, małe dzieci, gabinet alergologa, kropla soli fizjologicznej, nakłucie, porównanie bąbli z wzorcami.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: