Makijaż permanentny — co warto o nim wiedzieć?

<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/kobieta'>Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a>
Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Usługi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele kobiet decyduje się na trwałe rozwiązania, które poprawią ich wygląd i ograniczą czas spędzony rano przed lustrem. Jednym z zabiegów, który cieszy się ogromną popularnością, jest makijaż permanentny.

Istotne cechy makijażu permanentnego

Współcześnie makijaż permanentny różni się od tego, który był wykonywany 20 lat temu. Coraz częściej wykonuje się makijaże naturalne i subtelne. Zamiast czarnych kresek na brwiach, dostosowuje się kolor do wyglądu klientki, tak aby trwały makijaż podkreślił urodę, a nie jej zatuszował.

Na makijaż permanentny decydują się panie w każdym wieku. Podczas jego wykonywania barwnik jest wprowadzany do warstwy podstawowej naskórka zazwyczaj na głębokość od 0,3 do 0,8 milimetrów. Wraz z upływem czasu warstwa ta ulega znacznemu złuszczeniu, w związku z czym makijaż staje się mniej wyraźny. Najczęściej wykonuje się kreski, makijaż ust oraz brwi.

Trwałość makijażu permanentnego

Makijaż wykonany taką techniką jest naprawdę trwały i może utrzymywać się aż do 6 lat. Z czasem delikatnie się rozjaśnia. Po jego wykonaniu w ciągu od 4 do 7 dni wyjściowy kolor blednie, a w miejscu, w którym został wykonany, mogą pojawić się strupki. Po upływie dwóch tygodni od wykonania zabiegu konieczna jest jego korekta, która to pozwala na wyrównanie ewentualnych nierówności. W okresie gojenia się miejsc, które to zostały poddane zabiegowi, należy je codziennie nawilżać.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego

Decydując się na zabieg, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry do tego zabiegu. W tym celu cztery tygodnie przed wykonaniem makijażu brwi i rzęs nie należy wykonywać henny. Zaleca się również wykonanie peelingu złuszczającego kilka dni przed wizytą u kosmetologa. Osoby, które mają wrażliwe oczy, przed zabiegiem powinny zastosować specjalne krople nawilżające. Natomiast w przypadku makijażu ust to trzy dni wcześniej warto zacząć stosować profilaktycznie preparat antywirusowy. I co najważniejsze trzy godziny przed zabiegiem nie należy się opalać, pić alkoholu oraz zażywać aspiryny. Najlepiej jednak przygotowanie się do zabiegu skonsultować z kosmetologiem, który będzie wykonywać taki makijaż. W klinice medycyny estetycznej w Gdańsku Pokojska każdej klientce przed zabiegiem zostanie udzielona informacja dotycząca tego, jak należy przygotować się do makijażu permanentnego.

Taki makijaż wykonany w profesjonalnej klinice da pewność, że ostateczny efekt będzie zachwycający i utrzyma się na długo. Wybierając klinikę, warto kierować się opiniami i realizacjami, które można obejrzeć na stronie kliniki medycyny estetycznej.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: