Pięć najdziwniejszych alergii na świecie

Pięć najdziwniejszych alergii na świecie

Pięć najdziwniejszych alergii na świecie – poznaj nietypowe alergie

Przypadków alergii jest coraz więcej na całym świecie. Do najczęstszych alergenów zalicza się alergeny kontaktowe, pokarmowe i wziewne. Ale uczulać może wszystko. Oto pięć alergii uznanych za wyjątkowo dziwne.

Alergia na wodę

Należy do alergii skórnych. Może zostać wywołana zarówno kontraktem z wodą, jak i substancjami, które są w niej zawarte. Najczęściej przyczyną reakcji uczuleniowej nie jest kontakt z samą wodą, ale z chlorem czy fluorem. Objawy alergii na wodę to: bąble (mogą być wypełnione nawet ropą), wysypka, świąd, pieczenie. Pierwsze objawy mogą pojawić się już po kilku minutach od kontaktu z wodą. Alergia na wodę występuje bardzo rzadko. Dotychczas została zdiagnozowana u kilku osób na świecie. Jedną z nich jest Ashleigh Morris.

Uczulenie na ciążę

Trudno w to uwierzyć, ale uczulenie na ciążę też może się przytrafić. Jest to wyjątkowo rzadko spotykany rodzaj alergii kontaktowej – zdarza się raz na mniej więcej 200 ciąż. Objawy alergii na ciążę są często mylone z rozstępami. Na brzuchu, plecach i nogach pojawiają się mocno swędzące czerwone linie. Do dzisiaj lekarzom nie udało się jednoznacznie ustalić, co jest przyczyną alergii na ciążę. Po urodzeniu dziecka wszystkie objawy ustępują.

Alergia na sex

Nie jest to uczulenie na sam stosunek, ale na spermę. U osób uczulonych może ona powodować zmiany skórne, opuchliznę, a nawet kłopoty z oddychaniem. Objawy uczulenia pojawiają się na ogół od razu po stosunku, chociaż zdarza się, że występują nawet po kilku miesiącach. Alergia na sex najczęściej pojawia się u kobiet, które cierpią na inne rodzaje alergii.

Alergia na technologię

U niektórych osób alergię wywołać mogą nowoczesne technologie. Osoby te odczuwają niepokojące objawy w obecności pracujących telefonów komórkowych czy komputerów, a nawet przewodów zasilających.

Alergia na słońce

To poważna dolegliwość objawiająca się swędzącą wysypką, mdłościami, migreną. W skrajnych przypadkach pojawiają się pęcherze.

Jak widać, alergię można mieć naprawdę na wszystko. Te, które wymieniliśmy zdarzają się jednak bardzo rzadko.

 

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: