Inhalatory tłokowe dla skutecznego udrożnienia dróg oddechowych dzieci i dorosłych

Inhalatory tłokowe

Niedrożne drogi oddechowe mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Problem ten występuje tak samo często zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci, i jest cechą charakterystyczną dla różnego rodzaju schorzeń. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić zaś należy między innymi przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (w skrócie POChP) oraz astmę, z którą zmaga się coraz więcej chorych. Zalegająca w drogach oddechowych wydzielina sprawia, że oddychanie przez nos jest wysoce niekomfortowe, a czasami nawet niemożliwe. Niewłaściwa wentylacja organizmu przyczynia się zaś do złego samopoczucia osoby dotkniętej problemem. Na szczęście w aptekach dostępne są produkty, za sprawą których, często w niezwykle prosty sposób, możliwe jest samodzielne udrożnienie dróg oddechowych. Szczególnie polecane są w tym celu inhalatory, które są łatwe w użyciu i mogą przynieść ulgę pacjentom w każdym wieku. Warto więc posiadać w domu tego typu produkty.

Inhalator – charakterystyka

Z całą pewnością każdy z nas przynajmniej raz słyszał o inhalatorach. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ te mało skomplikowane urządzenia mogą okazać się naprawdę przydatne. Na rynku dostępne są różne modele i rodzaje inhalatorów. Ich używanie zalecane jest zwłaszcza podczas chorób o podłożu alergicznym, a także w przypadku infekcji oraz chorób o przewlekłym charakterze. Dzięki inhalatorowi lekarstwo może dotrzeć głębiej do dróg oddechowych, ponieważ za jego sprawą zostaje zmieniona jego postać z formy płynnej na aerozol. Ten ostatni wykazuje wyższą skuteczność niż zawiesina, a przy tym okazuje się działać zdecydowanie szybciej, co przekłada się na lepsze samopoczucie pacjenta. Należy również dodać, że leki docierające do organizmu w postaci aerozolu rzadziej wywołują nieprzyjemne skutki uboczne, aniżeli środki podawane w innych formach. Najważniejszą zaletą inhalatorów jest to, że do ich obsługi nie jest konieczne posiadanie specjalistycznej wiedzy ani żadnych wyjątkowych umiejętności czy doświadczenia. Ich użytkowanie jest naprawdę łatwe, dlatego chory może samodzielnie udrożnić drogi oddechowe. Ceny omawianych urządzeń nie są wygórowane, dlatego każdy może sobie na nie pozwolić, w aptekach i sklepach medycznych znajdziecie zarówno inhalatory dla dzieci, jak i modele przeznaczone dla dorosłych. Wśród inhalatorów, które od lat uważane są za najbardziej skuteczne, wymienić należy w tym miejscu zwłaszcza inhalatory tłokowe (inaczej pneumatyczne), które wyróżniają się spośród pozostałych przede wszystkim tym, że:

  • za ich pośrednictwem można podawać wszystkie dostępne leki przeznaczone do terapii wziewnej;
  • ich stosowanie jest bezpieczne, dlatego nie istnieją żadne przeciwwskazania w tym zakresie;
  • mogą być wykorzystywane nawet do udrażniania dróg oddechowych niemowląt;
  • ich ceny są naprawdę niskie;
  • są wysoce wytrzymałe na uszkodzenia.

Budowa inhalatora pneumatycznego

Inhalatory tłokowe składają się z dwóch zasadniczych części, które zostały ze sobą połączone odpowiednim przewodem. Pierwsza z nich to sprężarka elektryczna, zaś druga to pojemnik przeznaczony na lekarstwo (nosi on nazwę nebulizator). Inhalatory tłokowe należy używać z dodatkowymi akcesoriami. Najczęściej są to końcówki donosowe. Jednak nierzadko zdarza się, że zamiast nich do zestawu dołączone zostają ustniki lub stosowne maseczki.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Testy alergiczne 2020