Suplementacja w przypadku alergii

Suplementacja w przypadku alergii

Czy w przypadku alergii pokarmowych można wspomagać pracę swojego organizmu poprzez suplementację? Owszem, jednak wymaga to ogromnej ostrożności ze strony zarówno pacjenta jak i lekarza. W przypadku alergii pokarmowych nigdy nie powinniśmy zażywać ani kupować suplementów na własną rękę.

Skutki niewłaściwego przyjmowania takich preparatów mogą być bowiem tragiczne. Poza tym, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że suplementacja to nie tylko przyjmowanie preparatów dostępnych w aptece.

Matka natura wyciąga do nas pomocną dłoń. Różnego rodzaju rośliny, zioła, korzenie – wszystko to usprawnić może funkcjonowanie naszego ciała.

Przyprawy

Korzystnie wpływają na nasz układ trawienny dbając o nas „od środka”. W szczególności curry, kurkuma, szafran, kardamon oraz cynamon pozytywnie oddziałują i usprawniają wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Część z nich wspomaga również lepsze wchłanianie witamin.

Algi

Regulują one gospodarkę wodną organizmu.  Posiadają właściwości odmładzające, wyszczuplające i upiększające. Skutecznie usuwają toksyny, obniżają poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu oraz wzmacniają system immunologiczny człowieka.

Rośliny i zioła

Funkcjonowanie naszego organizmu poprawią również tak często niedoceniane zioła. Korzenie niektórych z nich np. popularny żeń-szeń – skutecznie wspomaga pamięć i koncentrację. Wykorzystywany jest to leczenia anemii, cukrzycy, zaburzeń snu i nerwicy. Polecany w szczególności osobom zmagających się z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi. Działa również antynowotworowo.

Cały sekret tkwi w diecie

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem warto zainteresować się sposobami zdrowego żywienia. Zmiana nawyków wcale nie jest taka trudna. Może warto spróbować odkryć tajniki wykorzystywanej od stuleci chińskiej medycyny naturalnej i zainteresować się chociażby kuchnią pięciu przemian?

Spróbujmy poszerzać swoje horyzonty i korzystać z dobrodziejstw natury. Nic nas to nie kosztuje, tym bardziej, że większość „naturalnych suplementów” dostępna jest na wyciągnięcie ręki na skrajach wiejskich łąk, pól oraz lasów.

Pamiętajmy jednak, aby najpierw poznać opinię naszego lekarza w tym zakresie.

Natalia Herzog

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: