Alergia wziewna potrafi sprawić, że wiosna stanie się dla nas najbardziej znienawidzoną porą roku. Aby dowiedzieć się, jakie rośliny muszą być przez nas unikane, należy przeprowadzić testy na alergię wziewną. Wykrywa ona także uczulenie na kurz i roztocza, a także na sierść.

Dokładne zdiagnozowanie.

Alergia dotyczy przede wszystkim mieszkańców aglomeracji – na wsi stężenie alergenów jest duże, ale ludzie są do niego przyzwyczajeni. Teksty wykonuje się u alergologa. Są najprostszym sposobem na dokładne zdiagnozowanie tego, na jakie substancje jesteśmy uczuleni. Przed wykonaniem testów nie wolno zażywać leków przeciwhistaminowych, gdyż wynik będzie zafałszowany. Testy polegają na nałożeniu na skórę kropli alergenu i nakłucie kropli igłą. Substancja wnika pod skórę. Jeśli jesteśmy uczuleni na dany alergen, to pojawi się reakcja zaczerwienienia. Lekarz porównuje ją z drugą kroplą, która została przygotowana w taki sam sposób i zawiera roztwór histaminy. Po porównaniu rozmiaru zaczerwienień, można określić czy alergia jest, czy nie.

TAGI: alergia wziewna, wiosna, testy na alergię wziewną, dokładne zdiagnozowanie, stężenie alergenów, roztwór histaminy.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: