Testy na alergię skórną mogą być wykonywane na kilka sposobów. Jeśli wynik testu punktowego (który jest najmniej dokładny) wykażą, że istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na jeden lub kilka składników, to wykonywane są testy śródskórne oraz płatkowe. Badanie wykonywane jest na przedramionach wtedy, gdy prawdopodobne jest zachorowanie na alergię.
Wywiad lekarski.
Lekarz określa to na podstawie wywiadu. Gdy alergen będzie rozpoznany, można go unikać lub odczulić pacjenta. Przed testem na alergię skórną konieczne jest odstawienie leków przeciwhistaminowych na kilka dni. Pamiętajmy, że te substancje są dostępne także bez recepty. Jeśli stan pacjenta nie pozwala na takie przerwanie zażywania leków, to należy odczekać z wykonaniem testów aż do poprawy stanu zdrowia. Testy trwają około pół godziny, gdyż należy nałożyć roztwory substancji na przedramiona, zastosować skaryfikację skóry i zbadać rezultaty. Wykrycie substancji, które powodują reakcję alergiczną, pozwoli na skuteczne prowadzenie terapii odczulającej.
TAGI: Alergia skórna, testy śródskórne, badanie na przedramieniu, leki przeciwhistaminowe, skaryfikacja skóry.
*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.