HEPA to za mało, czyli odkurzacz z patentem dla alergika

No Revisions z Unsplash
No Revisions z Unsplash

Odkurzanie jest niewątpliwie najważniejszym element sprzątania w domu, w którym mieszka alergik, a dobry odkurzacz – kluczem do sukcesu. Podczas, gdy zwykłe odkurzacze mają na celu tylko usunięcie widocznych, grubszych zanieczyszczeń, odkurzacze polecane osobom cierpiącym na alergię, mają za zadanie wychwycić prawie wszystkie mniejsze cząstki, jak pyłki, roztocza, kurz, które w regularnych odkurzaczach po prostu ponownie trafiają do obiegu powietrza w otoczeniu.

W nowoczesnych, wysokiej jakości odkurzaczach używane są zazwyczaj filtry HEPA (High Efficiency Particle Arrestor). Zatrzymują one do 99.97% bardzo małych cząstek, które inne odkurzacze przepuszczają. Uwaga! Na rynku funkcjonują też filtry „typu HEPA”- tańsze, ale na ogół gorsze i nie spełniające surowych norm stawianym filtrom HEPA (w Europie jest to norma EN 1822). Sam filtr to jednak stanowczo za mało! W odkurzaczu workowym, nawet z filtrem HEPA, jego użytkownicy i tak są narażeni na bardzo duże ilości kurzu i alergenów, które wydostają się chociażby podczas opróżniania worka /czyszczenia urządzenia. Pomocne może być tu czyszczenie odkurzacza na zewnątrz, poza mieszkaniem, lub dodatkowe używanie worków antyalergicznych, które m.in. posiadają warstwę zawierającą substancję biologicznie aktywną, zapobiegającą rozwojowi bakterii i grzybów. Ale jest to tylko półśrodek.

Lepszym rozwiązaniem jest odkurzacz wodny.Bezworkowe odkurzacze wodne z filtrem HEPA zapewniają nie tylko czystość pomieszczeń, ale również zdecydowanie większą czystość powietrza, dzięki temu, że kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia są wiązane w wodzie i wraz z nią bezpośrednio wylewane do kanalizacji.

Warto zwrócić jeszcze uwagę, że aby naprawdę oczyścić powietrze w pomieszczeniu, sam odkurzacz powinien być też naprawdę szczelny. Wpadające powietrze musi przejść przez systemy wychwytywania zanieczyszczeń i filtracji, zanim opuści ono urządzenie. Wszelkie jego nieszczelności pozwalają kurzowi i alergenom dostawać się z powrotem do powietrza, którym oddychamy, zanim filtr HEPA ma szansę zrobić swoją pracę. Oznacza to, że sam system nie jest już klasy HEPA pomimo obecności takiego filtra.

Czy istnieje zatem odkurzacz „idealny”? Już tak. Poznajcie THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY – odkurzacz wodny, gwarantujący spełnienie najwyższych wymagań dotyczących czystości. Zastosowany w nim filtr wodny Aqua+ oczyszcza powietrze w 99,9% i wiąże w wodzie wszystkie nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia. Co więcej – przy wlocie do filtra kurz, pyłki, roztocza, bądź inne alergeny są natryskiwane wodą poprzez opatentowany system dysz, tzw. Wet Jet System. Tak „uwięzione” w wodzie nieczystości trafiają do pojemnika filtra wodnego, a następnie, po skończonym odkurzaniu, są po prostu wylewane. Zasadę działania tego unikatowego rozwiązania możemy zobaczyć tutaj na innym modelu odkurzacza marki Thomas: http://www.idealnyodkurzacz.pl/multimedia/id/275/thomas-aqua-pet-family .

Warto wiedzieć, że THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY to odkurzacz piorący, którym jednocześnie można wymyć i – co ważne! – od razu osuszyć podłogi w całym domu, także te drewniane. Odkurzanie, pranie, zmywanie i osuszanie podłóg za jednym zamachem – to dopiero wygoda! A do tego możliwość „rozprawienia się” z kurzem i zanieczyszczeniami praktycznie w całym mieszkaniu dzięki zestawowi szczotek do każdej powierzchni – od naprawdę długiej, 36 cm ssawki szczelinowej, którą sięgniemy do trudnodostępnych miejsc, przez turboszczotkę, ssawkę do prania tapicerki, po szczotkę do czyszczenia materacy – sprytnie schowanym w ultraszczelnej obudowie odkurzacza, superzwrotnym kółkom i naprawdę dużemu, 13 metrowemu promieniowi pracy.

Wisienką na torcie jest fakt, że ponieważ cząstki kurzu oraz wszelkie zapachy są wiązane w wodzie, po odkurzaniu powietrze w całym mieszkaniu jest nie tylko naprawdę pachnące świeżością, ale również lekko nawilżone i przede wszystkim oczyszczone!

No i ten kolor! Obok tego różowego cudeńka naprawdę nie da się przejść obojętnie!

Więcej informacji o odkurzaczu THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY i listę sklepów, w których jest on dostępny, można znaleźć na: http://www.idealnyodkurzacz.pl/artykul/id/224/odkurzacz-dla-alergika

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: