Jakie testy alergiczne dla dzieci

Jakie testy alergiczne dla dzieci

Co roku wzrasta odsetek dzieci zmagających się z alergią. U najmłodszych sprawa jest niezwykle skomplikowana, ponieważ niemowlę nie powie lekarzowi, że po zjedzeniu mleka odczuwa świąd i pieczenie.

W przypadku dzieci niezwykle istotną rolę odgrywają obserwacje poczynione przez rodziców. Jakie badania diagnostyczne przeprowadza się u dzieci?

W przypadku wodnistego kataru, który pojawia się podczas spaceru w pobliskim parku, sprawa jest prosta. Tego typu objawy zazwyczaj towarzyszą alergii sezonowej na pyłki. Niestety, symptomy czasem są na tyle dyskretne, iż wnikliwa rozmowa z rodzicami nie pozwala postawić jednoznacznej diagnozy. W takich sytuacjach lekarz zleca przeprowadzenie testów alergicznych.

U dzieci, które nie ukończyły 3. miesiąca życia, często pojawia się wysypka. W większości przypadków modyfikacja diety mamy rozwiązuje problem. Czasem konieczne staje się przestawienie malucha na odpowiednie mleko zastępcze. Starsze dzieci przyjmują różne pokarmy, toteż mają do czynienia z większą liczbą potencjalnych alergenów. W takiej sytuacji lekarz powinien zlecić testy skórne lub krwi.

Większość specjalistów zaleca badanie, które ma na celu określenie poziomu przeciwciał całkowitych IgE. Jeśli przeprowadzone testy wykażą podwyższony poziom przeciwciał u dziecka, należy dokładnie obserwować malca i przeprowadzić szczegółową diagnostykę opartą na testach z krwi.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: