Jakie testy alergiczne dla dzieci

Co roku wzrasta odsetek dzieci zmagających się z alergią. U najmłodszych sprawa jest niezwykle skomplikowana, ponieważ niemowlę nie powie lekarzowi, że po zjedzeniu mleka odczuwa świąd i pieczenie.

W przypadku dzieci niezwykle istotną rolę odgrywają obserwacje poczynione przez rodziców. Jakie badania diagnostyczne przeprowadza się u dzieci?

W przypadku wodnistego kataru, który pojawia się podczas spaceru w pobliskim parku, sprawa jest prosta. Tego typu objawy zazwyczaj towarzyszą alergii sezonowej na pyłki. Niestety, symptomy czasem są na tyle dyskretne, iż wnikliwa rozmowa z rodzicami nie pozwala postawić jednoznacznej diagnozy. W takich sytuacjach lekarz zleca przeprowadzenie testów alergicznych.

U dzieci, które nie ukończyły 3. miesiąca życia, często pojawia się wysypka. W większości przypadków modyfikacja diety mamy rozwiązuje problem. Czasem konieczne staje się przestawienie malucha na odpowiednie mleko zastępcze. Starsze dzieci przyjmują różne pokarmy, toteż mają do czynienia z większą liczbą potencjalnych alergenów. W takiej sytuacji lekarz powinien zlecić testy skórne lub krwi.

Większość specjalistów zaleca badanie, które ma na celu określenie poziomu przeciwciał całkowitych IgE. Jeśli przeprowadzone testy wykażą podwyższony poziom przeciwciał u dziecka, należy dokładnie obserwować malca i przeprowadzić szczegółową diagnostykę opartą na testach z krwi.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Testy alergiczne 2021