Testy alergiczne w ciąży

Testy alergiczne w ciąży

Co zrobić, gdy męczące objawy alergii dają się we znaki, zwłaszcza, jeśli towarzyszą one kobiecie w ciąży?

Przede wszystkim – zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie w czasie ciąży są różne, dlatego natychmiastowe zdiagnozowanie ich jako alergii może być mylne. Nie znaczy to, że nie należy udać się do lekarza – napady astmy czy wszelkie zmiany skórne mogą być niebezpieczne dla kobiet oczekujących dziecka.

Aby upewnić się, czy nękające objawy nie są związane z uczuleniem, należy skontaktować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu jak również z ginekologiem – może on stwierdzić, że w obecnym stanie testy alergiczne nie będą bezpieczne dla dziecka. Po konsultacjach, specjalista dobierze odpowiednią metodę dla zdiagnozowania pacjentki.

Należy również skonsultować się z lekarzem w sprawie tego jak leczyć rozpoznaną już wcześniej alergię – może się okazać, że przyjmowane dotychczas leki nie będą odpowiednie dla kobiety w ciąży. Skuteczniejsze w tym czasie mogłoby być unikanie potencjalnych alergenów. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego to lekarz powinien dobrać odpowiednie środki.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: