Kiedy wykonywac testy alergiczne?

Kiedy wykonywac testy alergiczne?

Aby diagnoza tego, co może powodować uczulenie była miarodajna, testy alergiczne najlepiej wykonać w odpowiednim czasie.

Chcąc pozbyć się przykrych objawów uczulenia, należy wykonać odpowiednie testy. Przede wszystkim konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu – to on wypisze skierowanie do alergologa. Tam, na podstawie wstępnego wywiadu i badania lekarskiego, specjalista dobierze odpowiednią metodę badań.

Aby test był wiarygodny, najlepiej wykonywać go w odpowiednim czasie – głównie z naciskiem na alergie cykliczne, których objawy występują w odpowiednich porach roku. Uczulenie na wszelkiego rodzaju pyłki, pojawiające się w zależności od miesiąca, najlepiej diagnozować jesienią czy zimą. Należy również pamiętać, że podczas badań nie powinno się być w trakcie przyjmowanie leków przeciwalergicznych. Mogą one prowadzić do mylnej diagnozy. Jeżeli jest podejrzenie, że uczulenie wywołuje konkretny rodzaj pokarmu czy sierść, badania mogą być przeprowadzane w dowolnym czasie.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: