Jak często robić testy alergiczne

Jak często robić testy alergiczne

W diagnostyce alergii niezbędne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza alergologa oraz wykonywanie testów alergicznych.

Testy alergiczne i wywiad lekarski pozwalają na określenie źródła alergii oraz zaplanowanie jej leczenia. Testy należy przeprowadzić na początku leczenia, pozwalają one na określenie źródła alergii.

W przypadku określenia alergenu, wdraża się odpowiednią terapię odczulającą. Nie zawsze niestety jest to możliwe, gdyż na część substancji nie da się odczulić. W tym przypadku dąży się do eliminacji alergenu z diety (w przypadku alergii pokarmowych) i wykluczenia kontaktu z nim z codziennego życia.

Gdy pacjent poddawany jest terapii antyalergicznej, konieczne jest wykonywanie testów regularnie w trakcie całego czasu terapii. Ponawianie testów konieczne jest w celu kontroli postępu leczenia. Terapia odczulająca jest dość długa, bo trwać może nawet kilka lat, dlatego też testy należy powtarzać.

W przypadku osób niepoddawanych odczulaniu, ponawia się testy z innego powodu. Niestety stopień uczulenia na różne alergeny jest zmienny i wraz z upływem czasu może się powiększyć. Konieczne jest więc ponawianie badań, gdyż od tego może zależeć nasze zdrowie a w skrajnych przypadkach i życie. O częstotliwości wykonywania badań decydować powinien lekarz alergolog, pod którego opieką jest pacjent.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: