Atopowe testy płatkowe w diagnostyce alergii na mleko

Atopowe testy płatkowe w diagnostyce alergii na mleko

Testy alergiczne mogą być różne – jednym z nich są tzw. testy płatkowe. Jedną z najczęściej spotykanych alergii pokarmowych jest alergia na mleko. Chodzi głównie o mleko krowie, jednak bardzo często jest to równoznaczne z alergią na mleko kozie.

Alergia taka może dawać różne symptomy, od dolegliwości układu pokarmowego, poprzez objawy skórne, na układzie oddechowym kończąc.

Testy płatkowe

Testy alergiczne, w przypadku alergii pokarmowych mogą być różne jednak często zawodzą. Jednymi z popularnych są tzw. testy płatkowe. Polegają one na tym, że na skórę (pleców) przykłada się odpowiednio kawałki bibuły nasączone odpowiednimi alergenami oraz bibułkę kontrolną. Wszystko to zakleja się hipoalergicznym plastrem. Test ten trwa około 48-godzin. Po tym czasie odczytywane są wyniki.

Diagnostyka alergii na mleko

W przypadku alergii na mleko, testy te mogą dawać różne wyniki. Jeśli alergia na mleko objawia się reakcja skórną, jak najbardziej testy będą mogły to pokazać. Jeśli natomiast dolegliwości dotyczą układu pokarmowego bądź oddechowego, mogą one zawodzić.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: