Testy na alergie sezonowe

Testy na alergie sezonowe

Alergia sezonowa dotyka nas tylko w okresie, kiedy przyroda intensywnie rozkwita. Nie możemy cieszyć się z piękna kwiatów, gdyż dręczy nas drapanie w nosie, łzawienie oczu i ból głowy. W takim przypadku konieczne jest wykrycie substancji, na które jesteśmy uczuleni, a następnie przeprowadzenie odczulania.

Reakcje alergiczne.

Testy alergiczne pozwalają na jednorazowe zbadanie reakcji alergicznej na około dziesięć substancji. Lekarz, na podstawie rozmowy z nami, powinien ustalić które alergeny należy przeanalizować. Testy alergiczne na alergie sezonowe przebiegają w podobny sposób co testy na alergie innych typów. Alergeny są nakładane punktowo, a po wykryciu winowajcy alergii należy rozpocząć unikanie tego alergenu lub przeprowadzić odczulanie pacjenta. Testy skórne mogą mieć wynik negatywnie dodatni lub ujemny. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania takich badań. Najważniejszym z nich jest trwająca ciąża lub choroba nowotworowa. Nie robi się testów także wtedy, gdy pacjent bierze ciągle leki przeciwalergiczne.

TAGI: alergia sezonowa, drapanie, łzawienie, ból głowy, alergeny, przeciwwskazania.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: