Testy alergiczne Warszawa

Na terenie Warszawy funkcjonuje kilkanaście poradni alergologicznych. Większość z nich zawarła kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Największy – jednostka Francusko – Polskie Centrum Alergologii NZOZ Sp.Zoo, jako Poradnia Alergologiczna. W stolicy funkcjonuje również poradnia alergologiczna przy Instytucie Matki i Dziecka, specjalizująca się w leczeniu dziecięcych alergii oraz astmy.
Usługi, jakie są świadczone w ramach placówek zajmujących się alergiami to m.in: diagnostyka i leczenie astmy, chorób układu oddechowego, alergii wziewnych i pokarmowych, odczulanie, leczenie zaburzeń odporności, nawracających zapaleń oskrzeli i płuc a także możliwych po alergiach powikłań. Bardzo ważnym etapem leczenia jest możliwość wykonania testów alergicznych. Diagnostyka jest przy tym wielowymiarowa – można wykonać testy skórne z alergenami wziewnymi i pokamowymi (punktowe), testy śródskórne będące niejako uzupełnieniem tychże, testy płatkowe z substancjami wywołującymi alergię kontaktową, a także spirometrię i badania czynnościowe układu oddechowego, badania IgE w krwi pacjenta. Badane są równiez przeciwciała w organizmie. Testy alergologiczne są w ramach kontraktu z NFZ refundowane. Wizyta w ramach publicznej opieki zdrowotnej może się jednak wiązać z dłuższym okresem oczekiwania. W takim wypadku można się zdecydować na diagnostykę oraz terapię prywatnie, ale można też udać sę do poradni nieco od centrum Warszawy oddalonych (m.in. na Woli czy Żoliborzu). Warto przy tym pamiętać, że warszawskie poradnie obejmują również rejestrację pacjentów z przyległych miejscowości (m.in. powiatu pruszkowskiego). Najkrótszy czas oczekiwania na wizytę w ramach
NFZ wynosi w stolicy 21 dni.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: