Przeciwskazania do testów alergicznych

Przeciwskazania do testów alergicznych

W przypadku alergii diagnostyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Znając wroga, jesteśmy w stanie wyeliminować go ze swojego życia.

Lekarz, do którego trafia pacjent z podejrzeniem alergii, powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad i zlecić stosowne badania. Najczęściej przeprowadza się testy skórne. Ich wyniki często dają wyraźny obraz choroby. Niestety, nie wszyscy mogą poddać się testom skórnym. Wśród przeciwwskazań wymienia się:

1) zaostrzenie choroby alergicznej,

2) ostrą infekcję,

3) przewlekłe choroby nowotworowe,

4) nadciśnienie tętnicze,

5) cukrzycę,

6) kolagenozy,

7) ciążę.

Warto pamiętać, iż zażywając niektóre leki antyalergiczne, możemy doprowadzić do zafałszowania wyników. 48 h przed przystąpieniem do badania należy odstawić leki antyhistaminowe tj. Tavegyl-Clemastin, Diphergan, Hydroxizyna, Phenazolina, Zyrtec, Fenistil, Retard. Z kolei 20 dni przed przeprowadzeniem testów skórnych musimy zrezygnować z leków antyhistaminowych o przedłużonym działaniu np. Hismanal, Zaditen, Intal, Tilade. Jednocześnie badania nie przeprowadza się u osób, które przyjmują kortykosterydy o przedłużonym działaniu np. Diprophos, Depo-Medrol, Kenalog, Polcortolon. Przed przystąpieniem do testów skórnych, lekarz powinien ocenić stan zdrowia pacjenta.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: