Testy alergiczne u dzieci

Testy alergiczne u dzieci

Rozpoznanie objawów alergii u dziecka to pierwszy krok do tego, aby wykonać testy alergiczne. Jeśli dziecko skarży się na uporczywy katar, kaszel, zwłaszcza występujący sezonowo, warto wykonać testy.

Zwłaszcza wtedy jeśli u rodziców występują podobne, lub identyczne objawy. Testy alergiczne u dzieci wyglądają różnie. U dzieci, które jeszcze żywią się tylko mlekiem matki lub konkretnym pokarmem z butelki, ważny będzie wstępny wywiad i badanie lekarskie. Zdarza się, że to wystarcza by określić przyczynę zaobserwowanych objawów. U starszych dzieci, które przyjmują już różnego rodzaju pokarmy można zastosować kilka metod.

Badanie krwi i całkowitego poziomu przeciwciał daje sygnał, że organizm dziecka zmaga się z alergią – wtedy można zdecydować się na konkretne zbadanie krwi pod kątem konkretnych alergenów. Można z powodzeniem zastosować testy skórne, jednak należy pamiętać, że dla bardzo małych dzieci może być to niemiłe przeżycie. Najlepszym miejscem do wykonania takiego badania jest wewnętrzna część przedramienia lub plecy – jeśli nie ma tam żadnych zmian skórnych.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: