Kogo się nie odczula?

Alergia zatacza coraz szersze kręgi. Co roku wzrasta ilość osób dotkniętych tą przypadłością.

Alergia uprzykrza życie, toteż odczulanie cieszy się coraz większą popularnością. W przypadku tej metody terapeutycznej należy uzbroić się w cierpliwość.

Osobom, które borykają się z alergią, często podaje się leki łagodzące katar, zapalenie spojówek lub napady astmy. Niestety, większość medykamentów działa objawowo. Najlepsze rezultaty przynoszą metody, które zwalczają źródło problemów.

Alergicy mogą unikać czynników wywołujących niepożądane reakcje lub poddać się odczulaniu. Ta metoda niesie ze sobą wiele korzyści. Jej działanie jest długofalowe. Osoby, które pomyślnie przejdą odczulanie, przez wiele lat nie borykają się z uciążliwymi objawami. Odczulanie, zwane również immunoterapią swoistą, opiera się na podawaniu przez dłuższy czas coraz większych dawek alergenu. Ta metoda ma na celu wytworzenie tolerancji na alergen. Jeśli ta powstanie, chory może zapomnieć o uciążliwych dolegliwościach.

Do odczulania kwalifikuje się osoby, u których stwierdzono uporczywe objawy, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Uczulenie musi zostać potwierdzone testami skórnymi lub testami krwi. Te dane umożliwiają dobranie odpowiedniej szczepionki. NFZ refunduje odczulanie pod warunkiem, że przeprowadzamy je w placówce, która podpisała stosowny kontrakt.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Testy alergiczne 2021