Kogo się nie odczula?

Kogo się nie odczula?

Alergia zatacza coraz szersze kręgi. Co roku wzrasta ilość osób dotkniętych tą przypadłością.

Alergia uprzykrza życie, toteż odczulanie cieszy się coraz większą popularnością. W przypadku tej metody terapeutycznej należy uzbroić się w cierpliwość.

Osobom, które borykają się z alergią, często podaje się leki łagodzące katar, zapalenie spojówek lub napady astmy. Niestety, większość medykamentów działa objawowo. Najlepsze rezultaty przynoszą metody, które zwalczają źródło problemów.

Alergicy mogą unikać czynników wywołujących niepożądane reakcje lub poddać się odczulaniu. Ta metoda niesie ze sobą wiele korzyści. Jej działanie jest długofalowe. Osoby, które pomyślnie przejdą odczulanie, przez wiele lat nie borykają się z uciążliwymi objawami. Odczulanie, zwane również immunoterapią swoistą, opiera się na podawaniu przez dłuższy czas coraz większych dawek alergenu. Ta metoda ma na celu wytworzenie tolerancji na alergen. Jeśli ta powstanie, chory może zapomnieć o uciążliwych dolegliwościach.

Do odczulania kwalifikuje się osoby, u których stwierdzono uporczywe objawy, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Uczulenie musi zostać potwierdzone testami skórnymi lub testami krwi. Te dane umożliwiają dobranie odpowiedniej szczepionki. NFZ refunduje odczulanie pod warunkiem, że przeprowadzamy je w placówce, która podpisała stosowny kontrakt.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: