Kiedy robic testy alergiczne?

Kiedy robic testy alergiczne?

W związku z tym, iż co roku wzrasta liczba alergików, diagnostyka odgrywa niezwykle istotną rolę.

Laboratoria oferują kilka rodzajów testów alergicznych, wśród najpopularniejszych wymienia się testy skórne, płatkowe, pokarmowe i z krwi. Wybierając odpowiednią metodę diagnostyczną, możemy szybko ustalić przyczynę dolegliwości i wyeliminować alergen ze swojego życia.

Czasem testy są zbędne. W sytuacji, gdy o tej samej porze roku pojawia się wodnisty katar, łatwo można ustalić przyczynę alergii. zazwyczaj wywołują ją pyłki roślin. Jeśli uciążliwe dolegliwości pojawiają się na przełomie stycznia i lutego, a znikają z końcem marca, prawdopodobnie jestesmy uczuleni na pyłek leszczyny.

Rozpoznanie wroga stanowi nie lada wyzwanie, gdy borykamy się z alergią na kurz, sierść, a objawy utrzymują się przez cały rok. Nie należy lekceważyć alergii wziewnej, ponieważ nieleczona prowadzi do niewydolności płuc.

Testy alergiczne powinno wykonywać się u osób, które cieszą się dobrym stanem zdrowia. Jednocześnie skóra pacjenta nie może być podrażniona i uszkodzona. Testy alergiczne należy przeprowadzać późną jesienią lub wczesną zimą, ponieważ w tym czasie rośliny nie pylą i tym samym wyniki nie ulegają zafałszowaniu.

*Treści zawarte na serwisie Testyalergiczne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Testyalergiczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: