Gdzie wykonam testy alergiczne?

Gdzie wykonam testy alergiczne?

Alergeny są często ciężkie do określenia samemu, stąd konieczność wykonania odpowiednich testów. Testy alergiczne mogą być różne – najczęściej stosowane to te płatkowe, popularne są też te punktowe.

W celu rozpoznania alergenu można również zbadać krew i przeprowadzić tzw. prowokację. Gdzie takie testy można wykonać i czy jest to płatne?

Gdzie się udać?

Testy alergiczne można wykonać tylko w odpowiedniej klinice czy oddziale szpitalnym. Skierowanie na nie może wypisać lekarz pierwszego kontaktu. Jeśli jest taka konieczność, istnieją do tego wskazania, testy będą wykonane nieodpłatnie. W przypadku kiedy nie ma konkretnych wskazań co do możliwości występowania jakiejkolwiek alergii, pacjent będzie musiał pokryć koszty.

Testy mogą być wykonywane tylko pod opieka lekarza. Po pierwsze, nikt z nas nie posiada specjalistycznego sprzętu ani odczynników do przeprowadzenia wiarygodnego testu. Po drugie, reakcje alergiczne mogą być różne dlatego zawsze powinien wykonywać testy lekarz, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na tzw. test prowokacyjny.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Testy alergiczne 2021